WARSZTATY DLA DZIECI


Teatr CHOREA posiada szeroką ofertę warsztatów dla dzieci, prowadzonych przez artystów grupy. W programie między innymi: warsztaty konstruktorskie, kostiumograficzne, plastyczne, muzyczno-ruchowe, teatralne, warsztaty zabaw i gier integracyjnych oraz gry terenowo-sensoryczne
!

Warsztaty organizowane są w ramach stałej oferty Teatru CHOREA. Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

 

"Niezły cyrk” –  warsztat zabaw i gier integracyjnych

Jak rozwiązać węzeł gordyjski, kim jest dyrygent i gdzie jest Goofy? Na wszystkie pytania znajdziemy odpowiedź na zajęciach "Niezły cyrk". Spotkanie wypełnione jes zabawami integracyjnymi, które pozwolą wspólnie się zapoznać i poczuć siłę grupy. Umożliwią pozbycie się nadmiaru energii, przyprawią o dreszczyk emocji i szczyptę zdrowej rywalizacji, zaś wszystkie marudy otrzymają zastrzyk pozytywnej energii. Zajęcia te to propozycja organizacji czasu wolnego zarówno na zimowe pluchy jak i letnie szaleństwa. 
Prowadzenie: Anna Maszewska


„Pudełkowo” – warsztaty konstruktorskie

Domki, tunele, potwory, samochody, super-tajne bazy. Pudełkowe warsztaty konstruktorskie. Będziemy budować z małych i wielkich pudeł, co tylko przyjdzie nam do głowy!
Prowadzenie: Pola Amber


„Eko(-)stiumy” – warsztaty kostiumograficzne

Eko(-)stiumy – czyli jak zrobić wspaniały kostium ze śmieci i materiałów recyklingowych. Warsztaty mają na celu pobudzenie kreatywności młodego człowieka i pokazanie, ekologicznej strony wykorzystywania śmieci i recyklingu. Każdy z uczestników zaprojektuje i wykona swój własny kostium. Efekty pracy zostaną uwiecznione na zdjęciach, które będzie można otrzymać po warsztatach.
Prowadzenie: Janusz Adam Biedrzycki


„Budujemy miasto” – warsztaty plastyczne

Zaczniemy od budowania domów. Każdy z uczestników zbuduje własny – blok, kamienicę, domek jednorodzinny – w zależności od upodobań. Spróbujemy też posadzić drzewa i kwiaty wokół. Zabawimy się w architektów i w zależności od wyobraźni uczestników, obok powstaną ulice, place zabaw lub... wszystko, w oparciu o trochę tektury i papieru kolorowego. Na koniec połączymy siły i zobaczymy jakie miasto udało nam się zbudować.
Prowadzenie: Joanna Filarska

 
„Zabawy teatralne” – warsztaty teatralne

Poprzez krótkie zabawy rozwijające muzykalność, poczucie rytmu, motorykę, wyobraźnię plastyczną, kreatywność, świadomość ciała, budowane są sytuacje teatralne: krótkie scenki, zarysy spektakli. Warsztaty bazują przede wszystkim na kreatywności dzieci, która jest punktem wyjścia do "tworzenia teatru". Ponadto uczą współdziałania w grupie i wzajemnego szacunku.
Prowadzenie: Joanna Filarska


„STOMP” – warsztaty muzyczno-ruchowe

Warsztaty zakładają grupowe wykonanie ćwiczeń muzycznych (wydobywanie dźwięku z ciała oraz przedmiotów codziennego użytku) i rytmicznych działań grupowych (elementy gimnastyki). Finalnym efektem warsztatów jest rodzaj tanecznej piosenki wymyślonej i wykonanej przez uczestników.
Prowadzenie: Paweł Odorowicz 

 
„Zwierzątkowo” – warsztaty ruchowe

Dzieci są z natury ciekawskie, mają duszę odkrywcy i naturalną potrzebę uczenia się. Są też naturalnie uważne. Praktyka uważności i jogi zaspokaja w obecnych, trudnych czasach ogromną potrzebę fizycznego i duchowego spokoju, zarówno u dzieci jak i u rodziców. Ćwiczenia uważności i jogi przeznaczone są dla wszystkich dzieci, które chcą nauczyć się uspakajać gonitwę myśli, rozumieć i odczuwać w swoim ciele emocje, a także poprawiać koncentrację. Nadają się również dla dzieci, które potrzebują więcej wiary w siebie i zrozumienia, że mogą być takie, jakie są.
Podczas warsztatów wcielamy się w różne zwierzęta, szukamy w sobie sposobów ich poruszania się, bawimy się indywidualnie i grupowo. Szukamy także metod wyciszenia się, uspokojenia oddechu i skupienia na własnym ciele i emocjach.
Prowadzenie: Majka Justyna, Małgorzata Lipczyńska


„W poszukiwaniu zaginionych zmysłów” – gra terenowo-sensoryczna

Gra terenowo-sensoryczna „W poszukiwaniu zaginionych zmysłów” oparta jest na metodologii Sensory Labirynth Theatre, czyli autorskiej metodzie teatralnej związanej z penetrowaniem zmysłów i pamięci ciała. To podróż przez labirynt – instalację stworzoną ze wspomnień, emocji i wrażeń.
Reżyseria, scenariusz i adaptacja przestrzeni: Katarzyna Mańko i Wiktor Moraczewski – certyfikowani instruktorzy metodologii Sensory Labirynth Theatre. Uczestnicy projektów „Ritual Beyond the Roots" w Rumunii (czerwiec 2016) i „L’acqua, il segno il labirynto” we Włoszech (wrzesień 2016).

 

x
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o wydarzeniach Teatru Chorea zarejestruj się.